Technikum budowlane, branżowe szkoły I stopnia i szkoła podstawowa dla dorosłych, uczniowie, absolwenci i przyjaciele Budowlanki.   👀 ...

czwartek, 29 lipca 2021

Varso Place

 Varso Tower,  wchodzący w skład Varso Place, będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej. Wieżowiec ma 53 kondygnacje i wysokość 310 m. Na szczycie znajduje się taras widokowy oraz trzypoziomowa restauracja. Zakończenie budowy i odbiór to 2022 rok.

Varso Tower to wysokiej klasy wieżowiec biurowy w samym sercu Warszawy zlokalizowany w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki. Budynek posiada bezpośrednie połączenie podziemne z przyległym Dworcem Centralnym, który jest węzłem komunikacyjnym dla pociągów międzynarodowych i regionalnych oraz lokalnych tramwajów i autobusów.

Społecznym sercem budynku jest plac zamknięty w przeszklonym pudełku, ożywiony drzewami pełnej wysokości i ławkami, aby ludzie mogli cieszyć się otoczeniem. Ten „miejski pokój” stanowi miejsce dostępu do sklepów i restauracji w sąsiednich budynkach. Sfera publiczna jest kontynuowana na szczycie wieży, do której można dostać się bezpośrednio dwiema panoramicznymi windami, z platformą widokową na poziomie 53, z której roztacza się widok na Warszawę. Na poziomach 49-46 znajduje się w pełni zagospodarowany bar na tarasie z widokiem na Wisłę i Pałac Kultury i Nauki oraz restauracje i sklepy.

Kompleks budynków Varso Tower, Varso1 i Varso2 zawdzięczamy słynnemu studiu architektonicznemu Foster i Partners. Najsłynniejsze ich budynki to drapacze chmur: HSBC Tower (Hong Kong), Commerzbank Tower (Frankfurt), 30 St Mary Axe (Londyn), Hearst Tower i 2 World Trade Centre (Nowy Jork), europejska siedziba Bloomberg w Londynie, kalifornijska siedziba Apple, budynki użyteczności publicznej: np London City Hall i przebudowany Reichstag w Berlinie, a także liczne wielofunkcyjne obiekty sportowe i infrastrukturalne.

Postępy budowy możemy obserwować w różnorakich filmach na Youtube, również w animacjach takich, jak ta:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wpisz komentarz ...